KLAR: Jonatan Thomassen er klar til åpningsfest og konkurranse i skatehallen på Fagertun.

Klar til åpning

Den siste måneden har mange dugnadstimer gått ned i gymsalen på Fagertun. Nå gleder ildsjelene i skateklubben seg til søndag og åpningen av Lillesand Skatehall.

Annonse
Annonse

– Å ha en egen skatehall i lillesand er for oss i Lillesand skateklubb en historisk stolthet, sier klubbens leder Jonatan Thomassen. Han legger ikke skjul på at klubben er stolte og fornøyde med resultatet i hallen som de har valgt å gi navnet Lillesand Skatehall.

Førstkommende søndag blir det åpning av hallen med ordfører og dugnadsgjeng på plass. Ordfører Arne Thomassen skal stå for den høytidelige åpningen og klippe snoren og det blir også konkurranse samt salg av brus, kaker og boller.

– Skatehallen vi nå har opparbeidet består i hovedsak av grindeboxer og bank's i forskjellige størrelser, quarterpipe, funbox, trapp, og diverse småelementer, forklarer Thomassen, som tror det skal være noe for enhver smak.

– Vi har prøvd så godt det lar seg gjøre å forme skateparken slik at den kan passe både nybegynnere og viderekomne, sier skateklubbens leder, som forteller at man legger opp til to konkurranser søndag, en for seniorer og en for juniorer.

– Hvordan vi legger opp skatekonkurransen på søndag er en overraskelse det er verdt å vente på, smiler Thomassen hemmelighetsfull og legger til at han håper på å se så mange som mulig på åpningsdagen og i tiden fremover, både skatere og publikum.