SCORET: Ina Damgård sto for den første målkjenningen mot nabolaget fra Birkenes. LIL-damene vant 2 - 0.

Velfortjent LIL-seier mot BIL

Forrige onsdag møtte damelaget til Lillesand idrettslaget nabodamene i Birkenes idrettslag. Med en scoring i hver av omgangene kunne lillesanderne reise hjem med en 2-0 seier. Trener Jørgen Bakkemoen sier at seieren var fortjent.

Annonse
Annonse

–Det er alltid en viss spenning når de to nabolagene møtes. Men da Ina Damgård scoret det første målet allerede etter fem - ti minutter i første omgang, var det tydelig at laget følte de hadde full kontroll over kampen, sier Jørgen G. Bakkemoen.

Damene fra Birkenes ga absolutt ikke fra seg innsatsviljen før dommeren blåste for full tid. De er kjent for å kjempe til siste slutt, og det gjorde de også onsdag. Men ifølge Bakkemoen tok kampen aldri helt av.

–Ikke sånn å forstå at den var kjedelig, BIL har nå fått flere unge og lovende spillere, så det blir spennende å se i tiden fremover. Egentlig kjempet begge lagene som løver som vanlig er i lokaloppgjør, men vårt inntrykk er at overtaket LIL's, sier han videre. Og var imponert over det andre målet som May Irene Thorsen satte inn helt etter boka da hun fanget opp ballen Caroline Skuggevik sendte avgårde fra cornerflagget ti minutter inn i andreomgangen. Da hadde hun entret banen fra innbytterbenken i pausen.

Den neste kampen spilles mot Kristiansandslaget Torridal på deres bane 18. mai.